Difference between revisions of "Template:Infobox language/language family color table"
Jump to navigation
Jump to search
m (1 revision imported) |
Alynnidalar (talk | contribs) |
||
Line 29: | Line 29: | ||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|bavkir}}"|[[Bavkir languages|Bavkir]] | |colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|bavkir}}"|[[Bavkir languages|Bavkir]] | ||
|colspan="16" style="background-color:{{Infobox language/family-color|hedretic}}"|[[Hedretic languages|Hedretic]] | |colspan="16" style="background-color:{{Infobox language/family-color|hedretic}}"|[[Hedretic languages|Hedretic]] | ||
|- | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|abugo}}"|[[Abugo languages|Abugo]] | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|gulai}}"|[[Gulai languages|Gulai]] | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|maithic}}"|[[Maithic languages|Maithic]] | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|sevaric}}"|[[Sevaric languages|Sevaric]] | |||
|colspan="16" style="background-color:{{Infobox language/family-color|rartakan}}"|[[Rartakan languages|Rartakan]] | |||
|- | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|n}}"|[[Northern Mirarian languages|Northern Mirarian]] | |||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|sangmian}}"|[[Sangmian-Casmadak languages languages|Sangmian-Casmadak languages]] | |||
|colspan="17"| | |||
|colspan="17"| | |||
|colspan="16"| | |||
|- | |- | ||
|colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|Creole}}"|{{Infobox language/genetic |Creole}}/{{Infobox language/genetic |Pidgin}}/{{Infobox language/genetic |Mixed}} | |colspan="17" style="background-color:{{Infobox language/family-color|Creole}}"|{{Infobox language/genetic |Creole}}/{{Infobox language/genetic |Pidgin}}/{{Infobox language/genetic |Mixed}} |