Difference between revisions of "User:Pink Treasure/Eeskali Põhisõnavara Sõnastik"
m (Adding countries) |
m (Maarahvast kultuurirahvaks!) |
||
Line 9: | Line 9: | ||
<br> | <br> | ||
<br> | <br> | ||
Eeskali Põhisõnavara Sõnastik hõlmab endas | Eeskali Põhisõnavara Sõnastik hõlmab endas Eeskalimaade riikide, maade, keelte ja muude nimesid, neid nii inglise keeles kuid ka eesti keeles. See eestikeelne tõlge saavutab kõrgema teadmise Eeskalist ja selle maa rahvastest, ning on eeskätt loodud harimaks igapäevarahvast ja tõstada Eesti rahvast kõrgemale kultuurirühma nõndaks, et Eestimaa rahvas ja Eestimaa keel oleksid teadusrahvas ja -keel. Et ei peaks toetuma väliskeelele ning tuleks toime puhta eesti keelega. Maarahvast kultuurirahvaks! | ||
== Riikide loetelu == | == Riikide loetelu == | ||
{| | {| | ||
|'''[[Astalva]]''' - Astla'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Asstala | |'''[[Astalva]]''' - Astla'', <small><small>HRV</small></small>'' Astlavere '', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Asstala ''või'' Asstalawere | ||
|- | |- | ||
|'''[[Awarahl]]''' - Lohemaad'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Lohhemad | |'''[[Awarahl]]''' - Lohemaad'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Lohhemad | ||
|- | |||
|'''[[Balakia]]''' - Palkmaa'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Pallkma | |||
|- | |- | ||
|'''[[Chelgyu and Chinamshi]]''' - Lootuse- ja Vanakuusaared'', <small><small>HRV</small></small>'' Seelsu ja Siinan'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Loetvsesaret ia Wannakvsaret ''või'' Sehlsv ia Sienan | |'''[[Chelgyu and Chinamshi]]''' - Lootuse- ja Vanakuusaared'', <small><small>HRV</small></small>'' Seelsu ja Siinan'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Loetvsesaret ia Wannakvsaret ''või'' Sehlsv ia Sienan | ||
|- | |- | ||
|'''[[Danshapu]]''' - Teeni'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Tehny | |'''[[Danshapu]]''' - Teeni'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Tehny | ||
|- | |||
|'''[[Karduv]]''' - Kessevi'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Kesewy | |||
|- | |- | ||
|'''[[Mwamba-Sangmia]]''' - Muaamba'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Mvaemba | |'''[[Mwamba-Sangmia]]''' - Muaamba'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Mvaemba | ||
|- | |||
|'''[[Mai Thi]]''' - Meevaba'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Mehwaba | |||
|- | |||
|'''[[Vosan]]''' - Vossimaa'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Wosiyma | |||
|- | |||
|'''[[Ö]]''' - Öö'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Oe | |||
|- | |||
|'''[[Qgam]]''' - Gaama'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Gaema | |||
|- | |- | ||
|'''[[Qonklaks]]''' - Keerengi'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Kehrengy | |'''[[Qonklaks]]''' - Keerengi'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Kehrengy | ||
|- | |||
|'''[[Ru]]''' - Ruumi'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Rvemy | |||
|- | |||
|'''[[Yachiro]]''' - Maavere'', <small><small>VAN KIRJAK</small></small>'' Maewere | |||
|} | |} | ||
== Maade loetelu == | == Maade loetelu == | ||
== Keelte loetelu == | == Keelte loetelu == |
Latest revision as of 00:24, 27 November 2022
![]() |
元照大字典 | Великорусский Словарь Эшгаля |
Eeskali Põhisõnavara Sõnastik |
Saateks
Sele Mae Rahhwas ia keiyk teiysed rahwad, kvelakem ia saegem arrv, wettke teatdmyseks, ett osskame lvggeda ia kirrivtada maeiylmadest, midda ey nae, ey tvnne, eggasky kvele. Saegvm teatdmyseks, ett meiye ehs seiysap Ehsgaly ennda sennawara sennastyk.
Eeskali Põhisõnavara Sõnastik hõlmab endas Eeskalimaade riikide, maade, keelte ja muude nimesid, neid nii inglise keeles kuid ka eesti keeles. See eestikeelne tõlge saavutab kõrgema teadmise Eeskalist ja selle maa rahvastest, ning on eeskätt loodud harimaks igapäevarahvast ja tõstada Eesti rahvast kõrgemale kultuurirühma nõndaks, et Eestimaa rahvas ja Eestimaa keel oleksid teadusrahvas ja -keel. Et ei peaks toetuma väliskeelele ning tuleks toime puhta eesti keelega. Maarahvast kultuurirahvaks!
Riikide loetelu
Astalva - Astla, HRV Astlavere , VAN KIRJAK Asstala või Asstalawere |
Awarahl - Lohemaad, VAN KIRJAK Lohhemad |
Balakia - Palkmaa, VAN KIRJAK Pallkma |
Chelgyu and Chinamshi - Lootuse- ja Vanakuusaared, HRV Seelsu ja Siinan, VAN KIRJAK Loetvsesaret ia Wannakvsaret või Sehlsv ia Sienan |
Danshapu - Teeni, VAN KIRJAK Tehny |
Karduv - Kessevi, VAN KIRJAK Kesewy |
Mwamba-Sangmia - Muaamba, VAN KIRJAK Mvaemba |
Mai Thi - Meevaba, VAN KIRJAK Mehwaba |
Vosan - Vossimaa, VAN KIRJAK Wosiyma |
Ö - Öö, VAN KIRJAK Oe |
Qgam - Gaama, VAN KIRJAK Gaema |
Qonklaks - Keerengi, VAN KIRJAK Kehrengy |
Ru - Ruumi, VAN KIRJAK Rvemy |
Yachiro - Maavere, VAN KIRJAK Maewere |